رشته کاردرمانی مزا یا و معایب - کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی افق گیشا

رشته کاردرمانی مزا یا و معایب

رشته کاردرمانی مزا یا و معایب

کاردرمانی

کاردرمانی از جمله رشته های پیرا پزشکی است. که در شاخه توانبخشی به بخش های و زمینه های متعدد تقسیم بندی میشود.

دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته اطلاعات کافی در زمینه علوم پایه پزشکی از جمله( اناتومی نورو اناتومی فیزیولوزی  و …) باید دارا باشند.

به دلیل وسعت زیاد این رشته در زمینه مداخلات درمانی. در گروه بسیار بزرگی از بیماری ها درمانگران همواره باید با علم روز اشنا بوده و همواره در حال مطالعه و یادگیری باشند .

مزایا و معایب کاردرمانی

کاردرمانی نیز مانند بسیاری از تخصص های و شغل های جامعه داراری مزیا و معایب مختلفی میباشد . که اطلاع داشتن از ان چه برای دانشجویان و چه برای افرادی که به تازگی تصمیم به تحصیل در این زمینه دارند میتواند مفید باشد .https://www.ofoghclinic.ir/

کاردرمانی شغلی است. که همواره به پویایی چه از نظر علمی و چه از نظر مهارت های شخصیتی لازم دارد. از جمله مزیت های این رشته در ایران به نسبت سایر رشته ها جذب سریع و شروع به کار به موقع فارغ التحصیلان میبشاد . 

در کاردرمانی به دلیل گسترش دیر هنگام در جامعه و نیاز فراوان به مداخلات کاردرمانی هنوز هم فضای کار فراهم می باشد. و حتی در بسیاری از کیلینیک ها و بیمارستان ها کمبود نیروی انسانی احساس میشود .

کار تیمی توانبخشی

ارتباط و همکاری کاردرمانگران در قالب مداخلات فیزیکی از ویژگی های مثبت این رشته میباشد. که باعث رشد درمانگران در حوزه های مختلف پزشکی میشود. https://www.aota.org/Conference-Events/OTMonth/what-is-OT.aspx

همچنین وسعت کار در حوزه های مختلف و متعدد از جمله کاردرمانی جسمی ، کاردرمانی ذهنی، بازی درمانی، رفتار درمانی، کاردرمانی ادراکی حرکتی ف کاردرمانی بزرگسالان، کاردرمانی روان. باعث شده است که افراد طبق اطلاعات علمی و نقاط قوی خود یکی از موارد را اتخاب کنند. و به صورت تخصصی دنبال کنند .

این مورد خود حق انتخاب جایگاه شغلی متعدد و به افراد داده و زمینه موفقیت کاردرمانگران را فراهم میکند . 

معایب رشته کاردرمانی :

کاردرمانی نیز مانند بسیاری از رشته ها که متاسفانه علارغم قدمت بیش از 40 ساله رشته در ایران دیر گسترش یافته است. و هنوز جامعه و حتی برخی از موارد جامعه پزشکی نیز اطلاعات کافی از ان ندارند .

همچنین از انجایی که هدف اصلی کاردرمانگران حفظ استقلال عملکردری افراد میباشد. همه افرادی که مراجعه کننده کاردرمانی دچار ضعف و ناتوانی و حتی در بسیاری از مواد دیگر مشکلات روانشناختی از جمله اضطراب افسردگی و وسواس میباشند .

به همین دلیل کاردرمانگران باید همواره افرادی قوی پرانرژی و سالمی باشند. تا بتوانند به مراجعین خود بیشترین کمک را داشته باشند .

حتی از نظر فیزیکی نیز کادرمانگران باید همواره در سطح مطلوبی باشند. تا در دراز مدت خود درگیر بیماری ها و اختلالات و مشکلات عضلانی نشوند .

مدیر سایت

مدیر سایت

...

ارسال دیدگاه