نشستن نوزاد - کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی افق گیشا

نشستن نوزاد

نشستن نوزاد

فرزند من هنوز نمیتواند بشیند چه اقدامی باید انجام دهم ؟ نشستن نوزاد به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین مراحل رشدی کودک می باشد .

نوزادان معمولا بعد از توانایی گردن گرفتن غلت زدن سینه خیز رفتن اماده مرحله نشستن می شوند .

اگر نوزادی تمام مراحل قبلی را به موقع و بدون تاخیر کسب کند احتمالا در مرحله نشستن هم مشکلی وجود نخواهد داشت. به جز مواردی که نوزاد درگیر بیماری رشدی از جمله فلج مغزی و …باشد .

نوزا د کی می تواند بشیند ؟

نوزادان بین 8 تا 10 ماهگی باید مهارت نشستن را کسب کنند. که در ابتدا نشستن به کمک گرفتن دست نوزاد بوده و با گذشت زمان بدون کمک دست صئرت می گیرد .

با توجه به روند رشد قبل از 8 ماهگی و مدت زمان بارداری ممکن است نشستن با کمی تاخیر حتی تا یک سالگی طئل بکشد .

ایا باید نگران نشستن نوزاد شد ؟

اگر فرزند شما مشکل رشدی در سابقه خود نداشته است تا 10 ماهگی به او فرصت دهید. در غیر این صورت حتما به پزشک و یا کاردرمانگر مراجعه کنید تا نشستن نوزاد را بررسی کنند .

ولی اگر نوزاد درگیر بیماری رشدی مانند اختلالات رشدی فلج مغزی یا اسیب مغزی و …بوده است حتی قبل از سن نشستن خدمات توانبخشی را شروع کنید .

کاردرمانی جسمی برای نشستن نوزادان :

مرکز کاردرمانی افق گیشا واقع در غرب تهران یکی از مهمترین مراکز ارایه  خدمات کاردرمانی جسمی برای کودکان و نوزادان می باشد .

شما با مراجعه به این مرکز می توانید با کمک کاردرمانگران و متخصصین این حوزه مهارت های حرکتی فرزند خود از جمله مهارت های رشدی مانند نشستن نوزاد و راه رفتن به موقع را فراهم کنید .

کاردرمانی نشستن در بخش کاردرمانی جسمی کودکان کلینیک کاردرمانی غرب تهران با نام کاردرمانی و گفتاردرمانی افق گیشا با بهترین درمانگران انجام می گردد.

کاردرمانی افق در غرب تهران برای مناطق مرکز تهران و غرب تهران در دسترس می باشد.

آقای دکتر منصور نوری

آقای دکتر منصور نوری

فارالتحصیل دکتری تخصصی کاردرمانی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران

ارسال دیدگاه