کاردرمانی کودکان

کاردرمانی کودکان
  • ۰۷ دی ۱۳۹۹
  • ادمین
  • ۰ دیدگاه
  • ۵ دقیقه

کاردرمانی کودکان

کاردرمانی کودکان و نوزادان

 

کودکان و نوزادان به  دلیل اینکه همواره در مسیر رشد و نمو می باشند. ،فرآیند کاردرمانی نیز در انها با حساسیت بیشتری انجام میشود.

 

مداخله زودهنگام

 

کاردرمانگران در بخش کاردرمانی کودکان همواره به مداخله زودهنگام و به هنگام تاکیید میکنند. چونکه بسیاری از مهارت ها در کودکان و نوزادان در سنین خاصی شکل میگیرد. به همین دلیل هر مداخله ای که در جهت و همسو با رشد مهارت های کودک باشد تاثیر چندین براربری خواهد داشت .

 

متاسفانه کودکانی که درگیر مشکلات تکاملی از جمله فلج مغزی اتیسم تاخیر رشدی و... میشوند باید در سنین پایین و قبل از بروز مشکلات اصلی کودک تحت درمان کاردرمانی قرار گیرد .

 

مثال

 

بطور مثال کودکانی که هنوز تا 6 ماهگی گردن نگرفته اند پیش بینی میشود. که راه رفتن این کودک نیز با تاخیر بوده و مشکلاتی خواهد داشت .

 

پس هرچقدر کاردرمانگر در بخش کاردرمانی کودکان بتواند قبل از سن راه رفتن مداخلات خود را شروع کند. قطعا نتایج بهتری در پیش خواهد بود .

 

یا در کودکان اتیسم که ابتدا بصورت اختلالات حسی بروز میدهد هرچه درمانگر زوتر بتواند زمان کافی را برای رفع کردن این مشکلات داشته باشد. کودک نیز در کسب مهارت های اینده از جمله گفتار و رفتار شرایط بهتری خواهد داشت .

 

تشخیص و غربالگری در کاردرمانی کودکان

 

انچه که در کاردرمانی کودکان و نوزادان از اهمیت بالایی برخوردار است این است که روند تشخیص و غربالگری هرچه زودتر و دقیق تر مشخص شود .

 

طبیعتا روند کاردرمانی کودکان در نوزاد 9 ماهه ای که پزشک به اختلال اتیسم مشکوک میشود با کودکی که در 3 سالگی با این تشخیص ارجاع داده میشود بسیار متفاوت خواهد بود .

 

به همین دلیل به خانواده ها پیشنهاد میشود که در سنین نوزادی و زیر 2 سال بر کوچکترین علایم غیر نرمال کودک حساس شوند. و حتما بدون از دست دادن زمان به پزشک متخصص اطفال و یا فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مراجعه کنند.

 

بخش کاردرمانی کودکان مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی افق اماده خدمات رسانی در حیطه های گوناگون می باشد. بعنوان مثال اتیسم ، ADHD ( بیش فعالی) ، فلج مغزی (CP) ، تاخیر در راه رفتن ، مشکلات توجه و تمرکز ، اختلال یادگیری و...

۰ دیدگاه:

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

    دیدگاه شما