هزینه هر جلسه کاردرمانی سال ۱۴۰۰ چقدر است ؟

هزینه هر جلسه کاردرمانی سال ۱۴۰۰ چقدر است ؟
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۹
  • ادمین
  • ۰ دیدگاه
  • ۵ دقیقه

هزینه هر جلسه کاردرمانی سال ۱۴۰۰ چقدر است ؟

خدمات کلینیک کاردرمانی

 

کاردرمانی از جمله خدماتی است که هم بصورت  دولتی و هم به صورت خصوصی در ایران ارایه میشود. کاردرمانی دولتی ( هزینه کاردرمانی ) بیشتر در بیمارستان ها و کیلینیک های تحت نظر دانشگاه های علوم پزشکی و بخش درمان جمعیت هلال احمر ارایه میشود .

 

و کاردرمانی خصوصی نیز به صورت کیلینیک های مستقل زیر نظر سازمان نظام پزشکی هر استان توسط فارغ التحصیلان واجد شرایط ارایه میشود .

 

از انجایی که رشد و گسترش این رشته در مراکز خصوصی بسیار بیشتر و وسیعتر از مراکز دولتی صورت میگیرد. بنابراین اکثر مراجعین افرادی هستند که به مراکز خصوصی مراجعه میکنند .

 

هزینه کاردرمانی

 

هزینه کاردرمانی در مقایسه با بسیاری از کشورهای خارجی ( هرجلسه بین 100 تا 200 دلار ) در ایران بسیار پایین تر میباشد.

 

(هر جلسه حدود 85000 تومان در سال 1399 ). ولی با توجه به اینکه مراجعین کاردرمانی اغلب به صورت مستمر و طولانی مدت میباشند. https://www.ofoghclinic.ir/

 

 

 

همین هزینه هم با شرایط اقتصادی کشور برای مراجعین هزینه بالایی حساب می شود. و متاسفانه در برخی از موارد به همین دلیل روند درمان به خوبی ادامه پیدا نمیکند .

 

بیمه کاردرمانی :( پوشش هزینه کاردرمانی)

 

متاسفانه علارغم پیگیری های جدی و طولانی انجمن علمی کاردرمانی ایران. هنوز کاردرمانی شامل بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی نمیباشد.

 

اما خوشبختانه در طی 5 سال اخیر بسیاری از بیمه های تکمیلی همکاری مناسبی با کاردرمانی داشته و بخش های زیادی از هزینه کاردرمانی را پرداخت می نمایند.

 

تداوم کاردرمانی( هزینه کاردرمانی طولانی مدت)

 

ولی با این حال به نظر این سطح از حساسیت هنوز کافی نیست. و قشری از جامعه که به هر دلیل بیمه تکمیلی ندارند هنوز در تامین هزینه های کاردرمانی با مشکل مواجه هستند .

 

امیدواریم با پیگیری انجمن های علمی کاردرمانی و سازمان نظام پزشکی. در اینده ای نزدیک کاردرمانی نیز مانند بسیاری از خدمات پزشکی شامل بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی نیز شود.

 

تا بیماران با خیال اسوده پیگیر درمان باشند. و هم کاردرمانگران بتوانند بدون دغدغه در جهت اجرای هرچه بهتر روند درمان اقدام نمایند .

۰ دیدگاه:

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

    دیدگاه شما