نشستن نوزاد

نشستن نوزاد
 • ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
 • ادمین
 • ۰ دیدگاه
 • ۵ دقیقه

نشستن نوزاد

فرزند من هنوز نمیتواند بشیند چه اقدامی باید انجام دهم ؟ نشستن نوزاد به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین مراحل رشدی کودک می باشد .

 

نوزادان معمولا بعد از توانایی گردن گرفتن غلت زدن سینه خیز رفتن اماده مرحله نشستن می شوند .

 

اگر نوزادی تمام مراحل قبلی را به موقع و بدون تاخیر کسب کند احتمالا در مرحله نشستن هم مشکلی وجود نخواهد داشت. به جز مواردی که نوزاد درگیر بیماری رشدی از جمله فلج مغزی و ...باشد .

 

نوزا د کی می تواند بشیند ؟

 

نوزادان بین 8 تا 10 ماهگی باید مهارت نشستن را کسب کنند. که در ابتدا نشستن به کمک گرفتن دست نوزاد بوده و با گذشت زمان بدون کمک دست صئرت می گیرد .

 

با توجه به روند رشد قبل از 8 ماهگی و مدت زمان بارداری ممکن است نشستن با کمی تاخیر حتی تا یک سالگی طئل بکشد .

 

ایا باید نگران نشستن نوزاد شد ؟

 

اگر فرزند شما مشکل رشدی در سابقه خود نداشته است تا 10 ماهگی به او فرصت دهید. در غیر این صورت حتما به پزشک و یا کاردرمانگر مراجعه کنید تا نشستن نوزاد را بررسی کنند .

 

ولی اگر نوزاد درگیر بیماری رشدی مانند اختلالات رشدی فلج مغزی یا اسیب مغزی و ...بوده است حتی قبل از سن نشستن خدمات توانبخشی را شروع کنید .

 

کاردرمانی جسمی برای نشستن نوزادان :

 

مرکز کاردرمانی افق گیشا واقع در غرب تهران یکی از مهمترین مراکز ارایه  خدمات کاردرمانی جسمی برای کودکان و نوزادان می باشد .

 

شما با مراجعه به این مرکز می توانید با کمک کاردرمانگران و متخصصین این حوزه مهارت های حرکتی فرزند خود از جمله مهارت های رشدی مانند نشستن نوزاد و راه رفتن به موقع را فراهم کنید .

 

کاردرمانی نشستن در بخش کاردرمانی جسمی کودکان کلینیک کاردرمانی غرب تهران با نام کاردرمانی و گفتاردرمانی افق گیشا با بهترین درمانگران انجام می گردد.

 

کاردرمانی افق در غرب تهران برای مناطق مرکز تهران و غرب تهران در دسترس می باشد.

۰ دیدگاه:

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

  دیدگاه شما
  مقالات پیشنهادی
  نشستن نوزاد

  کاردرمانی جسمی

  ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
  نشستن نوزاد

  بیش فعالی یا ADHD چیست؟

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱
  نشستن نوزاد

  فلج مغزی

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱
  نشستن نوزاد

  کلینیک کاردرمانی

  ۰۸ بهمن ۱۴۰۰