کاردرمانی جسمی

کاردرمانی جسمی
  • ۰۸ شهریور ۱۴۰۰
  • ادمین
  • ۰ دیدگاه
  • ۵ دقیقه

کاردرمانی جسمی

کاردرمانی

 

یکی از رشته های توانبخشی کاردرمانی می باشد.کاردرمانی دارای حوزه های مختلف در کودکان و بزرگسالان میباشد. یکی ازحوزه های کار درمانی کاردرمانی جسمی میباشد.

 

کاردرمانی جسمی چیست:

 

کاردرمانی جسمی خدمات توانبخشی را به بیماران که در الگوهای حرکتی و جسمی دچار اختلال هستند ارائه میکند.

 

میتوان آن را به دو بخش جسمی بزرگسال و جسمی کودکان تقسیم کرد.همینطور میتوان از دیدگاه دیگر کار درمان جسمی را به دو دسته تقسیم کار درمانی نورولوژیک و کاردرمانی ارتوپد یک تقسیم شود.

 

جسمی بزرگسال:

 

دراین دسته خدمات کاردرمانی به بیمارانی مانند سکته مغزی(CVA) ام اس.MS.پارکینسون.آسیب نخاعی.جراحی های دست و شانه.ارائه می شود. کاردرمانی جسمی بزرگسال افق با محیط مناسب و وسایل درمانگری مجرب در این حوزه خدمات جامع توانبخشی را ارائه میکند.

 

کاردرمانی جسمی کودکان:

 

در این بخش خدمات کاردرمانی به مراجعین مانند:فلج مغزی.CP.اوتیسم.کلاب نوت.اسکولیوزیس.کایفور.صافی کف پا.ایکس لگ.پا ضربدری.پا پرانتزی.تاخیر حرکتی.سندروم دان خدمات ارائه میکند.

 

کاردرمانگر جسمی:

 

متخصص این بخش با استفاده از رویکردهای مختلف مانند:بوت.SI ROOD.PNF.به مراجعین خود کمک میکند تا توانایی های از دست رفته خود را بدست آورد.

 

کاردرمانی راه رفتن:

 

مهمترین بخش و جذابترین قسمت کاردرمانی جسمی کمک به کسانی است که یا توانایی راه رفتن بدست نیاوردند یا آن را از دست داده اند.

 

به صورت دیگر راه انداختن کودکان CP یا همان فلج مغزی میتواند ویژگی اصلی بخش کاردرمانی جسمی افق گیشا باشد.

 

بخش جسمی کودکان افق:

 

میتوانیم در این بخش به کودکان فلج مغزی و تاخیر حرکتی کمک کنیم.مراحل رشد خود را مانند: کنترل گردن(گردن گرفتن) نشستن. غلت زدن. سینه خیز. چهار دست وپا ایستادم و راه رفتن را کسب کرده و به موقع این مراحل را بدست بیاورد.

 

وسایل مورد نیاز کلینیک کاردرمانی جسمی:

 

از وسایل مورد استفاده در بخش جسمی میتوان ازویبراتور. تراباند. تراتیوپ. استپ. استرپ. توپ CP. فیزیورول. استندنیگ بورد. بالانس یم و...نام برد.

 

ما در مرکز کاردرمانی افق بهترین وسایل را با متخصصین با سابقه جهت ارایه خدمات بهترین کاردرمانی تهران فراهم آوردیم. ما سعب میکنیم تا بعنوان بهترین مرکز کاردرمانی تهران خدمات با کیفیت برای راه افتادن کودکان و توانبخشی بزرگسالان فراهم کنیم.

 

رویکردهای نوین و کار تبمی همیشه مورد نظر تیم کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی افق می باشد. با اینکار ما با کمترین زمان بهترین نتیجه را بدست خواهیم آورد.

۰ دیدگاه:

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

    دیدگاه شما